1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

درباره اسپانیا

 • توضیحات
 • اشتراک گذاری
 • دریافت کد امبد
 • برچسب ها
 • درباره اسپانیا

  درباره اسپانیا ، كشورى با رتبه و ركوردشكنى در زمينه گردشگرى و جذب توريست است . اين كشور منحصر به فرد در جنوب غرب قاره ى اروپا واقع شده است و يكى از اعضاى كشور هاى معاهده شنگن و اتحاديه ى اروپا محسوب مى شود. كشور اسپانيا با فرهنگ كهن و اصيل خود در كنار جاذبه هاى طبيعى بيشمارش ، به يكى از كشور هاى مشهور و معروف اروپا تبديل شده است. همراه با ما باشيد تا در ادامه به معرفى كشور اسپانيا بپردازيم :

  درباره اسپانیا

  درباره اسپانیا

  معرفى كشور اسپانيا:

  اسپانيا كشورى داراى جمعيت در حدود ۴۶ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر است. اين كشور از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با كشور فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با كشور پرتغال و اقیانوس اطلس همسايه مى باشد. پايتخت اين كشور ، شهر مادريد است. به سبب اينكه مرز های شرقی این کشور با دریای مدیترانه و مرزهای غربی این کشور با اقیانوس اطلس  همسايه هستند ، سواحل شنى و درياى نيلگون فوق العاده اى را در كشور اسپانيا ايجاد كرده است. جزایر بي نظيرى در كشور زيباى اسپانیا وجود دارد از اين جزاير مي توان به جزایر بالئاری در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس اشاره كرد. جزاير غیر مسکونی بسيارى نيز در سمت مدیترانه‌ای تنگه جبل‌الطارق وجود داشته كه متعلق به كشور اسپانیا است .

  درباره اسپانیا

  درباره اسپانیا

  تاریخچه كشور اسپانیا:

  تاریخ اين كشور مربوط به به قرون وسطی است و قانون اساسی دموکراتیک فعلی اين كشور مربوط به سال ۱۹۷۸ مى باشد. تاریخ كشور اسپانیا نسبت به ديگر نقاط اين كشور متفاوت است و داراى فراز و نشيب هاى بسيار است. كشور اسپانيا در تاريخ خود با کارتاژین ها و رومی ها مبارزه داشته است و در دوره اى نيز اعراب آن را فتح کرده اند و سپس پادشاهان کاتولیک در كشور اسپانیا آن را تبدیل به قدرتمندترین امپراطوری جهان کردند. همچنين كشور اسپانیای امروز داراى حكومت دموکراتیک و  پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است.

  جغرافيا و آب و هواى كشور اسپانيا:

  درباره اسپانیا داراى مساحت در حدود ۵۰٦٠٠٠ کیلومتر مربع مى باشد و بلندترين نقطه در اين كشور قله آتش فشانی تید در جزایر قناری مى باشد. درباره اسپانیا در ناحيه ى شمالى دارای آب و هوای معتدل است در حالى كه در بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی آب و هوای مدیترانه ای ديده مى شود. در کوه های مرتفع پیرنه اين كشور آب و هوای سرد کوهستانی مشاهده مى شود و بيشترين ميزان باران نيز در بخش شمال و شمال غربی كشور وجود دارد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهترین زمان سفر به درباره اسپانیا در بهار و پاییز است در اين زمان آب و هواى مطبوع براى سفر به كشور اسپانيا وجود دارد.

  درباره اسپانیا

  درباره اسپانیا

  مذهب و زبان مردم كشور اسپانیا:

  در حدود ۹۷ درصد جمعیت اين كشور مسیحی مى باشند و البته گروه های کوچکى از پروتستان، یهودی و مسلمان نیز در اين كشور مشاهده مى شود و زبان اکثر مردم اسپانیایی زبان کاستیلین است و همچنين زبان کاتالانی در شمال شرقی، زبان گالیسین در شمال غربی و زبان باسک در قسمت های شمالی نيز مشاهده مى گردد.

  جاذبه هاى گردشگرى و طبيعى كشور اسپانيا:

  اسپانيا كشورى با قدمت ۲۰۰۰ ساله است كه جاذبه هاى تاريخى و باستانى بسيارى در اين كشور ديده مى شود و نشان دهنده تاريخ و فرهنگ متمدن و غنى اين كشور است. کاخ سلطنتی مادرید در پايتخت كشور اسپانيا ،پارک گوئل، عمارت زيباى بارسلون، بیمارستان صلیب مقدس و سنت پاول، کلیسای ساگرادا فامیلیا، قصر موسیقی کاتالونیایی، موزه ملی هنر و… تنها بخشى از جاذبه هاى خيره كننده كشور اسپانيا است.

  همچنين در طبیعت كشور اسپانیا مکانهای دیدنی و سرسبز بسيارى وجود دارد که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. از زیباترین مناطق كشور اسپانيا به رشته کوه هاى مولهاسن (Mulhacen) ، پارک ملی Teide ، مسیر GR92، ساحل کاستا براوا ، قله پنالارا (penalara) ، مسیر کامینیتو دل ری (Caminito Del Rey)، مالاگا ميتوان اشاره كرد.

  درباره اسپانیا

  درباره اسپانیا

  غذاهای كشور اسپانیا:

  در کشور اسپانيا بيش از هر چيز روغن زيتون و ادويه ى زعفران در غذاها استفاده مى گردد. تركيب برنج و نان به همراه فلفل در غذاهاى اسپانيايى به چشم مي خورد. ماریسکوس يا ظرفى از صدف از غذاهاى مشهور و لذيذ اسپانيا است. كشور اسپانيا داراى غذاهاى بسيار براى ذائقه هاى مختلف است. کالامارس ان سوتینتا يا ماهى مركب ، پسکایتو فریتو، يا ماهى سرخ شده ، گازپاچو اندلوز يا سوپ سرد و امپاناداس گایگاس يا كلوچه گوشي ، از غذاهاى پر طرفدار اين كشور منحصر به فرد محسوب مى شوند.شاید بتوان گفت غذاهای اسپانیایی با ذائقه مردم ما نیز بسیار نزدیک است.

  بیشتر کمتر

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد. طراحی و اجرا توسط ایزی تم