1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

درباره مادرید

 • توضیحات
 • اشتراک گذاری
 • دریافت کد امبد
 • برچسب ها
 • درباره مادرید

  مادريد (Madrid) پايتخت سياسي كشور اسپانيا است. همچنين شهر مادرید بزرگترين شهر اين کشور است كه در مركز فلات هاى كشور اسپانیا قرار گرفته است. مادريد يكى از شهر هاى اتحاديه اروپا نيز مى باشد. شهر مادريد با وجود رفت و آمد هاى بسيار و مدرنيته شدن آن ، هنوز هم ساختار و بافت قديمى خود را حفظ كرده است.

  درباره مادريد اسپانيا به سبب جاذبه‌های گردشگرى و باستانى ، ميزبان گردشگران و توريست هاى بسيارى از سراسر دنيا است. پالاسیورئال یا کاخ سلطنتی از جاذبه هاى خيره كننده تاريخ شهر مادريد مى باشد يا پارک رتیرو، موزه باستان‌ شناسی و موزه هاى هنری و فرهنگى از اماكن ديدنى شهر مادريد است. همراه ما باشيد تا به معرفى شهر مادريد و جاذبه هاى بي نظير آن بپردازيم:

   

   

  درباره مادرید

  درباره مادرید

  معرفى شهر مادريد اسپانيا

  جمعیت شهر مادرید در حدود ۳٫۳ میلیون نفر است و مساحت اين شهر ۶۰۴٫۳ کیلومتر مربع است. به سبب تمدن و جغرافياى شهر مادرید و همچنين عملكرد هاى سياسي آن ، به عنوان شهر اصلى در شبه جزيره ايبرى محسوب مى گردد.

   

  درباره مادرید

  درباره مادرید

   

  تاريخچه شهر مادريد 

  قدمت شهر مادريد به سده نهم میلادی بازمی‌گردد و بر خلاف شهر هاى ديگر اسپانيا ، نشانه هاى حكومت و امپراطورى روم باستان و ويزيگوت ها در آن يافت نمى شود و از دلايل اين تفاوت ميتوان در كنار ساحل قرار گرفتن شهر مادريد و عدم قرارگيرى در مسير شهر هاى اصلى و راه هاى بازرگانى دانست. در سده نهم میلادی ، شبه جزيره ايبرى در دست مورهای مسلمان از جمله محمد اول قرطبه، قرار گرفت كه در شهر مادريد كاخ كوچك المدینه را بنا کرد و اين كاخ باستانى در كنار رود مانزانارس واقع شد و مسلمانان مورى نام این رود را مَیرا گذاشتند كه در واقع نام امروزى درباره مادريد از اين رود و كاخ گرفته شده است.

   

  درباره مادرید

  درباره مادرید

   

  آب و هوا و اقليم شهر مادريد

  درباره مادريد در كشور اسپانيا داراى آب و هوای مدیترانه ای و زمستان های سرد و زير صفر است و در طول سال ، اگر در فصل زمستان به این شهر سفر کنید حتما برف را تجربه خواهيد كرد. تابستان هاى شهر مادريد هواى معتدل و معمولا  دماى هوا در حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است.تفاوت دماى شب و روز در اين شهر بسيار آشكار مى باشد و متوسط بارندگی سالانه در شهر مادرید، در حدود ۴۳۶ میلیمتر است.

   

  جاذبه هاى ديدنى شهر مادريد

  با توجه به تمدن باستانى اين شهر ميتوان آثار تاریخی زیادی را در اين شهر مشاهده كرد ؛ مجموعه هاى هنرى مشهور ، موزه هاى هنر مدرن ، كاخ هاى سلطنتى و معمارى باشكوه ، از جاذبه هاى چشم نواز اين شهر تاريخى و متمدن است كه در ادامه به معرفى برخى از اين آثار باستانى خواهيم پرداخت:

   

  کاخ سلطنتی

  كاخ سلطنتى ، تركيبى از پيشينه قرن دهم و معمارى خيره كننده مدرن است. كاخ سلطنتى مادريد در خیابان بایلن  و در ناحیه غربی مرکز شهر مادرید واقع شده است ؛ در واقع اين بناى با شكوه در شرق رودخانه مانزانارس قرار دارد. محل سكونت رسمى پادشاه اسپانيا بناى زيباى این قصر سلطنتی است و بازيد از اين مكان معمولا برای عموم ، آزاد است. قدمت اين كاخ به دوره ى حکومت مسلمانان در اسپانیا باز مي گردد. باغ هاى سرسبز و زيباى کمپو دل مورو (Campo del MOro) نيز در محوطه ى بيرون كاخ سلطنتى واقع شده است و همچنين درشرق بناى اصلى قصر مي توان خانه ی اپرا را مشاهده كرد كه يكى از مشهورترين اپراخانه هاى دنيا مى باشد.

   

  درباره مادرید

  درباره مادرید

   

  موزه رنا سوفیا

  شهر مادريد ، شهرى با موزه هاى هنرى متنوع است يكى از موزه هاى مشهور اين شهر ، موزه اى مرتبط با هنر قرن بیستم ، رنا سوفیا (Reina Sofia) است. آثار هنرى معروف از ۲ هنرمند اسپانیایی پابلو پیکاسو و سالوادور دالی در اين موزه قرار گرفته است و همچنين آثار هنرمندان مشهورى مانند جان گریس ، خولیو گونزالس و آنتونی تاپیس و … نیز در آن موجود است.

   

  درباره مادرید

  درباره مادرید

   

  میدان پلازا مایور

  میدان پلازا مایور ، ميدانى مستطیل شكل ، با ابعاد ۱۲۹ در ۹۴ است كه با ساختمانی ۳ طبقه با ۲۳۷ تراس در اطراف اين ميدان واقع شده است و معمارى منحصر به فرد آن سبب مى شود كه از آثار تاريخى و هنرى معروف شهر مادريد محسوب شود.

   

   

  پارک بوین رتیرو

  يكى از جاذبه هاى گردشگرى معروف شهر مادريد ، پاركى زيبا با وسعت ۱۴۰ هکتار است كه يكى مشهورترين و بزرگترين پارك هاى اين شهر مى باشد. در سال ۱۶۲۳ اين پارك توسط حکومت فیلیپ چهارم ساخته شده است و در فضاى داخلی پارک ، یک دریاچه مصنوعی بزرگ و جذاب نیز  قرار دارد.

   

  درباره مادرید

  درباره مادرید

   

  موزه پرادو

  موزه پرادو در نزديكى پارك بوين رتيرو يكى از موزه ها و گالرى هاى مشهور دنيا قرار دارد. اين موزه مجموعه اى از هنر اروپا از قرن دوازدهم تا اوایل قرن نوزدهم را در كنار هم قرار داده است و شاهكارهاى نقاشي، عكاسي، سكه ، مدال، مجسمه و اشياى زينتى را در خود جاى داده است.

   

  بیشتر کمتر

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد. طراحی و اجرا توسط ایزی تم