1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دیدنی های لیتوانی

 • توضیحات
 • اشتراک گذاری
 • دریافت کد امبد
 • برچسب ها
 • دیدنی های لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی یکی از اهداف سفر توریست ها به این کشور زیبا و تاریخی است. در این مقاله سعی خواهیم کرد به چند مورد مهم از جاذبه های گردشگری این کشو بپردازیم پس تا انتها همچنان همراه ما باشید.

  ویلنیوس و کاوناس از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  اگر بخواهیم دو مورد از دیدنی های لیتوانی را برای شما بازگو کنیم می توانیم به دو مکان بسیار زیبا و تاریخی به نام های ویلنیوس و کاوناس اشاره کنیم. در ابتدا به جاذبه های شهر ویلنیوس خواهیم پرداخت. این شهر که پایتخت لیتوانی نیز محسوب می شود از معماری بی نظیری برخوردار است. در خیابان و کوچه های این شهر می توانید آثار بسیار قدیمی و زیبا همچون کلیسای سنت آن را به خوبی نظاره گر باشید.

   قلعه ها و بناهای تاریخی بسیاری در این شهر برای گشت و گذار وجود دارند. در کنار پایتخت لیتوانی می توان از شهری دیگری به نام کاوناس نام برد. اگر به دنبال شهری پر از مکان های قدیمی هستید می توانید در سفر به لیتوانی به کاوناس مراجعه کنید. جشن و سرور در این شهر کاملا به چشم می خورد. این شهر در حد فاصل بین دو رودخانه نریس و نموناس قرار گرفته است و مکان مناسبی برای تحصیل و خوش گذرانی دانشجویان تلقی می شود.

  دیدنی های لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی

  کرناوه و کلایپدا از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  در میان دیدنی های لیتوانی می توان از شهر کرناوه به عنوان یکی از قدیمی و تاریخی ترین شهر های این کشور نام برد. معروفیت و محبوبیت این شهر در میان توریست و گردشگران خارجی به قدری است که بسیاری با ورود به خاک لیتوانی این شهر را اولین مقصد برای یک سفر تفریحی و گردشگری انتخاب می کنند و دلیل آن نیز باستانی بودن این شهر و کشف عناصر به جای مانده دوران های مختلف در مکان های مختلف آن است.

  شمالی ترین امپراتوری آلمان در اواخر قرن نوزدهم در شهری به نام کلایپدا بنا شد. این شهر امروزه خرابه و مکان های تاریخی آن دوران را برای بازدید افراد به نمایش گذاشته است. این شهر که به قلعه کلایپدا نیز شهرت دارد از جذاب ترین و در عین حال قدیمی ترین مکان های تاریخی لیتوانی شناخته می شود.

  دیدنی های لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی

  نرینگا از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی به یک یا دو مورد ختم نمی شود به هر کجای این کشور نظر کنید با جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری مواجه خواهید شد که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. اگر به دنبال تپه های شنی و همچنین چمنزار و جنگل های کاج هستید در سفر به لیتوانی توصیه می کنیم به شهر نرینگا مراجعه کنید.

   تفریحات مختلفی در این مکان برای نشاط و سرگرمی در نظر گرفته شده است که می توان به دوچرخه سواری، موج سواری، پیاده روی و همچنین ماهی گیری در مرداب کورونی اشاره کرد. توماسمان یکی از کلبه های قدیمی در این شهر است که امکان استراحت و تفریح در آن برای توریست و گردشگران فراهم شده است. در سفر به نرینگا که یکی از جاذبه های گردشگری لیتوانی است می توانید از آثار هنرمندان آلمانی در گالری های مختلف نیز دیدن کنید.

  دیدنی های لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی

  پالانگا از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  کشور لیتوانی هر ساله با فستیوال و جشن های مختلفی همراه است که یکی از آن ها در ماه های ژوئن تا آگوست در منطقه ای زیبا و ساحلی به نام پالانگا برگزار می شود. در این منطقه مراسم و جشن های مختلفی برگزار می شود که می تواند هدف بسیاری از توریست و گردشگران محسوب شود. کافیست در سفر به لیتوانی به پالانگا که یکی از جاذبه های گردشگری لیتوانی است مراجعه کنید و در این فستیوال ها شرکت کنید.

  شب های این منطقه بسیار زیبا و رویایی است و بسیاری تا صبح در آن زنده داری می کنند. برخلاف شب های پالانگا روزهای این منطقه و مخصوصا بعد از ظهرهای آن سکوتی در شهر حکم فرماست. نواره کورونی یکی دیگر از مناطق گردشگری این شهر شناخته می شود.

  تراکای از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  آب های روان، چمنزارهای زیبا و همچنین جزایر و تپه های سرسبز را می توانید به صورت یک مجموعه در یکی از دیدنی های لیتوانی مشاهده کنید. تراکای منطقه ای است که از چندین چشم انداز برخوردار است. شهرتراکای را می توان در غربی ترین نقطه پایتخت لیتوانی یعنی ویلینیوس جستجو کرد.

  قلعه ای زیبا با معماری خیره کننده که از آجرهای قرمز رنگ تشکیل شده است در مقابل دریاچه ای در شهر تراکاوای باعث جذب توریست و گردشگران به این منطقه شده است. اسکیستیس، آکمنا و همچنین گالو از دریاچه های این منطقه محسوب می شوند که باعث جذب توریست و گردشگران به شهر زیبای تراکای شده اند. در سفر به این منطقه می توانید چشم اندازهای بی نظیر دیگری را نیز مشاهده کنید.

  دیدنی های لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی

  پارک دژوکیا از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی به چند دسته طبقه بندی می شوند. در این طبقه بندی شما با پارک های مختلفی مواجه خواهید شد که به عنوان جاذبه های طبیعی این کشور شناخته می شوند. پارک دژوکیا را می توان به عنوان یکی از پارک های ملی لیتوانی به شمار آورد.

   ۵۵۰ کیلومتر مربع وسعت این پارک ملی است و باعث شده که دژوکیا به عنوان بزرگ ترین پارک لیتوانی شناخته شود. این پارک در مرز بلاروس قرار دارد و در سمت جنوب شرق لیتوانی تاسیس شده است. تپه های مختلف با گیاهان مختلف از ویژگی های این پارک است البته درختان کاج و ساحلی نیز در این پارک به چشم می خورد. کلبه های چوبی و قارچ های زیبا از جمله مواردی است که در پیاده روی در این پارک با آن ها مواجه خواهید شد.

  دیدنی های لیتوانی

  دیدنی های لیتوانی

  آنیکشیای از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  یکی دیگر از دیدنی های لیتوانی شهر آنیکشیای نام دارد. این شهر را می توان به عنوان قطب مناسب تاریخی با معماری مذهبی در مرزهای شرقی لیتوانی به شمار آورد. طبیعت سر سبز و زیبای آنیکشیای باعث جذابیت آن شده است. در کرانه ساونتوجی کلیسایی زیبا و قدیمی به نام سنت ماتیو قرار دارد که به گردشگران وتوریست که به این شهر سفر می کنند توصیه می کنیم به این منطقه نیز مراجعه نمایند.

  بلند ترین برج های شیشه ای در کشور لیتوانی در شهر آنیکشیای وجود دارد. آثار تاریخی این شهر قدمت ۵۰۰ ساله دارند و این عامل باعث محبوبیت آن در کنار دیگر شهرهای لیتوانی شده است. به همراه داشتن تجهیزات پیاده روی و اسکی در سفر به این منطقه در فصل تابستان و یا زمستان توصیه می شود.

  دروسکینینکای از جاذبه های گردشگری لیتوانی

  دروسکینینکای یکی دیگر از مکان ها و جاذبه های گردشگری و دیدنی های لیتوانی شناخته می شود که دارای مکان های تاریخی و دیدنی بی نظیری است. چشمه های آب معدنی باعث محبوبیت و معروفیت این شهر در لیتوانی شده است. ۱۶۰۰ سال شهرت این شهر شناخته می شود در صورتی که در قرن نوزده دروسکینینکای به اوج شهرت نیز دست یافت.

   موزه جنگل به همراه چشمه های آب گرم باعث شده است که توریست بسیاری برای دیدن این شهر به لیتوانی سفر کنند. این شهر را به عنوان مجلل ترین مناطق توریستی کشور لیتوانی می دانند چرا که به هر نقطه آن نظر کنید با بناهای زیبا و با شکوهی مواجه خواهید شد که درکمتر مکانی با آن مواجه شده اید. جاذبه های گردشگری لیتوانی بسیار متنوع می باشند. در این مقاله سعی کردیم چند مورد از آن ها را برایتان بازگو کنیم.

  بیشتر کمتر

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد. طراحی و اجرا توسط ایزی تم