1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای دانمارک

 • توضیحات
 • اشتراک گذاری
 • دریافت کد امبد
 • برچسب ها
 • ویزای دانمارک

  دانمارک یکی از کشورهای اروپایی است که در سال های اخیر توانسته است، گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کند. اگر شما هم می خواهید به این کشور سفر کنید، می بایست نسبت به اخذ ویزای دانمارک اقدام کنید. ما در این مقاله می خواهیم بیش تر شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

  ویزای دانمارک

  ویزای دانمارک

  ویزا چیست؟

  ویزا یا روادید برگه ای است که به پاسپورت شما الصاق می شود و این اجازه را به شما می دهد تا به کشور دیگری غیر از وطن خود مسافرت کنید. توجه داشته باشید بدون داشتن این برگه شما نمی توانید به طور قانونی وارد کشور دیگری از جمله دانمارک بشوید. در برگه ویزا اطلاعاتی نظیر زمان شروع و پایان و نیز مدت اعتبار درج شده است. توجه کنید شما باید در مدت زمان مندرج بر روی برگه ویزا وارد دانمارک شده و سپس به کشور خود باز گردید. هرگونه تخطی از این برگه می تواند تبعات ناگواری را برای شما در پی داشته باشد. شما برای دریافت ویزای دانمارک باید به سفارت این کشور مراجعه کنید و مراحل لازم را طی نمایید. دریافت ویزا مدت زمانی به طول خواهد انجامید، پس حداقل ۳ هفته پیش از سفر خود اقدام به انجام مراحل کار و سپس دریافت ویزای دانمارک بکنید.

  ویزای دانمارک

  ویزای دانمارک

  انواع ویزای دانمارک

  برای سفر به دانمارک طبیعتاً دلایل خاص خود را دارید. گاهی ممکن است شما برای سفر توریستی و گردشگری بخواهید به دانمارک سفر کنید. یا ممکن است دلیل سفرتان تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور باشد. دلایل برای سفر به دانمارک بسیار زیاد است. شما بنا به دلیل و انگیزه ای که از سفر خود به دانمارک دارید، باید ویزای مربوطه را دریافت نمایید. همان طور که گفتیم اگر قصد تان سفر گردشگری به دانمارک است، باید ویزای توریستی دانمارک را اخذ کنید. اگر می خواهید برای کار و تجارت به کشور دانمارک سفر کنید، ویزایی که می بایست برای آن اقدام کنید، ویزای کاری می باشد. از انواع ویزا می توان به ویزای تحصیلی، پزشکی، کارآفرینی، ویزای خرید ملک و ویزای خویشاوندی اشاره کرد.

  ویزای تحصیلی

  تحصیل در دانشگاه های اروپایی به ویژه دانشگاه های دانمارک می تواند یک آرزو برای هر کسی باشد. اگر شما هم می خواهید در یکی از دانشگاه های این کشور تحصیل کنید. باید نسبت به اخذ ویزای دانمارک با عنوان ویزای تحصیلی دانمارک اقدام کنید. برای این کار شما ابتدا می بایست پذیرش دانشگاه مقصد را دریافت کنید و سپس برای اخذ ویزای دانمارک اقدامات لازم را انجام دهید. در دانمارک می توانید در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل شوید. ویزایی که می توانید در این خصوص بگیرید، معمولاً ۲ ساله است. اما اگر تحصیل تان هم چنان ادامه یافت می توانید ویزای دانمارک خود را تمدید نمایید.

  ویزای دانمارک

  ویزای دانمارک

  ویزای کاری

  ویزای کاری دانمارک از جمله ویزا هایی است که به سختی اخذ می شود. چرا که برای این کار معمولاً شما نیازمند دعوت نامه از سوی یک کارفرما در دانمارک هستید. معمولاً این پیشنهاد کاری به افرادی داده می شود که سطح تحصیلات بالایی دارند و یا مهارت های کاری بسیار خوبی نیز دارند. دریافت این نوع ویزا به این صورت است که شما ابتدا باید یک دعوت نامه از کارفرمایی در دانمارک دریافت کنید.

  برای دریافت این دعوت نامه مراحل خاصی باید سپری شود. در مرحله اول کارفرما باید در کشور خود حدود ۳ ماه آگهی استخدام را در روزنامه های دانمارک منتشر کند. اگر فرد مورد نظر پیدا نشد، می تواند آگهی خود را به مدت ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر کند. اگر باز هم فرد مورد نظر پیدا نشد، در این حالت آگهی استخدام به صورت سراسری در جهان منتشر می شود. در این حالت اگر شما شرایط کاری را داشته باشید، می توانید برای مصاحبه اقدام کنید و اگر کارفرما شما را پذیرفت، برای شما دعوت نامه کاری ارسال می کند. در این حالت می توانید راحت تر ویزای دانمارک برای کار را دریافت کنید. اما به طور کلی همان طور که گفتیم دریافت ویزای دانمارک به منظور کار و تجارت کار چندان آسانی نیست.

  ویزای دانمارک

  ویزای دانمارک

  ویزای پزشکی

  یکی دیگر از انواع ویزا، ویزای پزشکی می باشد. در برخی موارد ممکن است، متأسفانه شما یا فردی از خانواده به بیماری دچار شود که در ایران امکان ادامه درمان آن نباشد. برای مثال ممکن است تجهیزات کافی در کشور برای درمان فرد بیمار وجود نداشته باشد و شما مجبور باشید برای ادامه درمان به کشوری مانند دانمارک سفر کنید. یا ممکن است علم و دانش و البته تخصص لازم در ایران وجود نداشته باشد. در این صورت شما برای ادامه مراحل درمان خود باید به کشور دیگری مانند دانمارک سفر کنید.

  مهم ترین مدارکی که شما برای دریافت ویزای دانمارک نیاز دارید می تواند شامل مدارک پزشکی بیمار، مشخصات پزشک معالج تان در دانمارک و آدرس بیمارستان محل کار ایشان و هم چنین یک دعوت نامه از سوی خانواده یا دوستی که در دانمارک زندگی می کند، باشد. دعوت نامه به این منظور لازم است که نگرانی های سفارت از بابت محل اقامت شما بر طرف شود. اگر فردی در دانمارک وجود ندارد که برای شما دعوت نامه ارسال کند، شما باید هتلی در این کشور رزرو نمایید.

  ویزای دانمارک

  ویزای دانمارک

  ویزای توریستی

   یکی دیگر از جنبه های سفر می تواند، اهداف توریستی و گردشگری باشد. البته این مورد بیش تر از موارد دیگر متقاضی دارد و دریافت ویزای دانمارک به منظور سفر توریستی کار راحت تری نسبت به دیگر انواع ویزای دانمارک می باشد. از آن جایی که دانمارک یکی از کشور های حوزه ی شینگن می باشد، برای اخذ ویزای دانمارک باید ویزای شینگن این کشور را دریافت کنید. مدت زمان این نوع ویزا معمولاً ۲ ماهه می باشد. البته در مواردی این مدت زمان قابل تمدید نیز می باشد.

  تعداد دفعات اجازه ورود به کشور

  در داخل برگه ویزای دانمارک معمولاً یک زمان اعتبار و یک زمان شروع و پایان برای شما درج شده است. شما در این مدت می توانید وارد کشور دانمارک شده و از ویزای دانمارک استفاده کنید. اما این که شما در این مدت زمان چند بار می توانید از ویزای دانمارک استفاده کنید، به نوع ویزای دانمارک شما بستگی دارد. در ادامه انواع ویزای دانمارک بر اساس تعداد اجازه ورود به دانمارک را عنوان خواهیم کرد.

  ویزای تک ورود (single entry): شما با داشتن این نوع ویزا، در طی تاریخ اعتبار ویزا تنها یک بار می توانید وارد دانمارک شوید و به کشورتان بازگردید.

  ویزای دو بار ورود (double entry): در این نوع ویزا شما می توانید در مدت اعتبار ویزای دانمارک ۲ بار وارد دانمارک شوید و سپس به کشور خود بازگردید.

  ویزای چند بار ورود (multiple entry): با داشتن این نوع ویزای دانمارک شما می توانید در مدت زمان اعتبار ویزا چند بار وارد کشور دانمارک شده و به کشور تان باز گردید.

  مراحل اخذ ویزا

  شما برای دریافت ویزای دانمارک باید مراحل مختلفی را طی کنید. در زیر می توانید این مراحل را مشاهده کنید:

  ۱-ثبت نام اولیه و گرفتن وقت سفارت دانمارک

  ۲- مراجعه به سفارت دانمارک در وقت سفارت

  ۳- پیکاپ ویزا و پاسپورت

  در مرحله اول شما باید ابتدا فرم ثبت نام را پر کنید و اطلاعات لازم را به صورت اینترنتی برای سفارت این کشور ارسال نمایید. در مرحله بعدی پس از این که وقت سفارت دانمارک را دریافت کردید، در زمان مقرر به سفارت دانمارک در ایران مراجعه کنید و کارهای لازم نظیر انگشت نگاری و تحویل مدارک را انجام دهید. پس از این کار باید پاسپورت و ویزا پیکاپ شوند، تا این دو به یک دیگر الصاق شوند.

  ویزای دانمارک

  ویزای دانمارک

  مدارک لازم برای صدور ویزا

  قطعاً برای دریافت ویزای دانمارک به یک سری مدارک اصلی و اولیه نیاز دارید. این مدارک در هر صورت مورد نیاز شما خواهد بود و به هدف تان از سفر به دانمارک بستگی ندارد.

  لیست این مدارک به شرح ذیل می باشد:

  ۱-فرم درخواست ویزای دانمارک

  ۲- ۲ قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ سانتی متر

  ۳- در صورت لزوم دعوت نامه از سوی دوستان، خانواده و ….

  ۴- شناسنامه

  ۵- پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه

  ۶- گواهی یا سندی که نشان دهد شما تمکن مالی مناسب برای اقامت در فرانسه را دارید.

  ۷- داشتن یکی از موارد (فیش حقوقی ۶ ماه آخر، کارت بازرگانی، گواهی اشتغال به کار، گواهی دریافت مستمری و….)

  ۸-بیمه مسافرتی

  ۹- اگر قبلا اقدام به اخذ ویزای این کشور کرده اید، کپی پاسپورت قبلی و ویزای خود را به همراه داشته باشید.

  سفارت دانمارک در ایران

  دانمارک نیز مانند هر کشور بزرگ دیگری در ایران و تهران دارای سفارت می باشد. خوشبختانه در حال حاضر جمهوری اسلامی با این کشور هیچ گونه مشکل سیاسی نداشته و شما به راحتی می توانید برای اخذ ویزا به این سفارت مراجعه کنید.

  آدرس سفارت:

  تهران- شریعتی- بالاتر از پل صدر- کوچه دشتی- پلاک ۱۰

  ساعات کاری سفارت دانمارک:

  ساعات کاری این سفارت در روز های دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ می باشد.

  نکته ی بسیار مهم: بدون دریافت وقت قبلی به هیچ وجه به صورت حضوری به سفارت دانمارک در ایران مراجعه نکنید. چرا که به درخواست های شما پاسخ داده نخواهد شد.

  آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای دانمارک ، وقت سفارت دانمارک ، تور دانمارک میباشد. با ما در تماس باشید ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

  بیشتر کمتر

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به وب سایت مرجع تایلند می باشد. طراحی و اجرا توسط ایزی تم